Анонсовано проект стимулювання економіки

Posted by Anatolii Myshelov
Категорія:

Україна поступово починає послаблювати карантинні заходи, тож прийшов час зустрітися з наслідками епідемії, а саме, добряче постраждалою економікою. У зв’язку з цим прем’єр-міністр України анонсував програму стимулювання економіки.

За задумом, програма буде складатися з декількох частин. Перша частина отримала назву «Захист українських товарів, робіт, послуг від імпортних альтернатив». Прем’єр визначив намічений курс так: – «Здоровий економічний націоналізм – це стратегія багатьох країн, і ми також будемо рухатися у цьому напрямку».

За словами Шмигаля, Україна планує використовувати весь спектр інструментів Всесвітньої торгової організації та Генеральної угоди по тарифам та торгівлі для захисту підприємств.

«Приведу приклад: якщо ми говоримо про підтримку невеликого бізнесу, то це програми доступних кредитів, запуск грантових програм, розширення участі МСБ в державних закупівлях, а також всебічна допомога по виходу на зовнішні ринки», – зазначив прем’єр.

Дана програма має три розділи. Наразі відомо, що перший містить короткострокові ініціативи:

  • забезпечення безпечного функціонування економіки;
  • підтримка галузей економіки та захист їх товарів, робіт та/чи послуг від їх імпортних альтернатив, що поставляються на територію України, з урахуванням міжнародних договорів та зобов’язань України.

«Крім того, зараз ми обговорюємо зменшення податкового навантаження для МСБ, а також «регуляторну гільйотину». Наш успіх стане показовим, коли прості ФОПи більше не потребуватимуть допомоги бухгалтерів для заповнення документів, а Україна ввійде у ТОП-30 країн світуу питанні легкості адміністрування податків. Це наша мета, дуже важливо максимально спростити роботу малому бізнесу і, особливо, мікро-бізнесу», – наголосив Шмигаль.

Заходи стимулювання розробили за шістьма секторами економіки: промисловість, сільське господарство, енергетика, транспорт та інфраструктура, інформаційно-комунікаційні технології, сфера послуг.

Повну версію програми планують оголосити після її коригування в триденний термін.

Leave a Reply