Законопроект про внесення змін у Податковий кодекс

Posted by Anatolii Myshelov
Категорія:

Пресс-служба Мінінфраструктури України розробила законопроект про внесення змін у Податковий кодекс у зв’язку з прийняттям Закону «Про мультимодальні перевезення».

У Міністерстві інфраструктури повідомляють: – «Проект Закона направлений на стимуляцію розвитку мультимодальних перевезень шляхом надання податкових пільг для платників податків в сфері мультимодальних перевезень».

Нагадаємо, 20 листопада 2019 року Кабінет міністрів погодив законопроект «Про мультимодальні перевезення», в якому закріплене право учасників мультимодальних перевезень здійснювати переміщення вантажів на основі укладеного єдиного договору у відношенні до всіх етапів перевезення незалежно від зміни видів транспорту та за одним перевізним документом за яким сторони дійшли згоди. Передбачається, що відповідальність оператора за вантаж перед замовником послуги охоплює період з моменту прийняття ним вантажу до моменту його видачі. Це дозволяє зменшити обсяги використання автомобільного транспорту і використовувати більш екологічні способи перевезення.

Отже, повертаючись до запропонованих Мінінфраструктурою змін, Податковий кодекс планують доповнити нормою, згідно якої до 1 січня 2031 року операції по ввезенню на територію України в митному режимі імпорту обладнання, призначеного для використання у виробничій діяльності мультимодальних терміналів будуть звільнені від сплати ПДВ. Перелік обладнання для мультимодальних терміналів із вказаними кодами УКТ ЗЕД затверджується Кабінетом Міністрів України.

Але, у разі нецільового використання вказаного обладнання платник податку має збільшити податкові зобов’язання за результатами податкового періоду, на який прийшлося дане порушення, на суму ПДВ, яка повинна бути сплачена на момент імпорту такого обладнання, а також сплатити пеню відповідно до закону.

 Крім того, звільнення від ПДВ не надаватиметься при ввезенні на територію України в митному режимі імпорту обладнання, якщо воно має походження з країни, визнаної державою-окупантом і / або визнано державою-агресором по відношенню до України відповідно до законодавства, або ввозиться з території держави-окупанта і / або з окупованої території України. Також законопроектом пропонується до 1 січня 2031 року для введених в експлуатацію мультимодальних терміналів (а для нових мультимодальних терміналів – протягом десяти років з дати введення в експлуатацію) не враховувати дохід платника податку від наданих послуг з перевантаження вантажів на терміналі і послуг комбінованого перевезення вантажів при розрахунку об’єкта оподаткування за правилами бухгалтерського обліку.

Leave a Reply