Що чекає логістику після кризи?

Posted by Анастасия
Категорія:

Нинішня криза показала усім важливість логістики, логістичної нерухомості та функціонуючих логістичних ланцюгів.

LIP Invest, фонд, що спеціалізується на логістичній нерухомості, проаналізував найбільш важливі наслідки короннавірусної кризи у найближчому майбутньому. За словами Болдо Холлунга, партнера і управляючого директора LIP Invest, попит на логістичну нерухомість лише починає зростати.

Спеціалісти LIP Invest, проаналізувавши різні сегменти ринку, прогнозують збільшення попиту на транспортування та оренду складських приміщень. У сегменті роздрібної торгівлі (наприклад одяг та електроніка) спостерігається суттєве зниження попиту, закриття магазинів, а отже велика кількість непроданих товарів, що потребують транспортування назад до логістичних центрів. Попит у секторі роздрібної торгівлі продуктами харчування навпаки підвищився, що створює необхідність короткострокової оренди складів, придатних для зберігання продовольства.

Нинішня ситуація також вплине на планування ланцюгів поставок. Якщо раніше компанії боролися з «зайвими запасами», намагаючись зменшити витрати, то зараз стає очевидно, що необхідно мати «буфери безпеки», щоб у разі збоїв у роботі перевізників чи постачальників, мати час на пристосування до нових умов. Отже, ці тенденції можуть стати ще одним потужним фактором впливу на попит на складську нерухомість. 

Бодо Холлунг зазначає, що можливі зміни у поведінці споживачів, що купують товари онлайн. Люди, що раніше майже не користувалися інтернет-магазинами, почали освоювати цю послугу, а ті, що раніше активно замовляли онлайн, втрачають довіру через зниження швидкості та якості доставки (що не дивно, так як зі збільшенням попиту почались перебої у поставках).

Також очікується, що під час кризи або по її завершенню логістика отримає більше уваги від інвесторів.

Leave a Reply