Пільгове розмитнення авто «Євроблях», Початок.

Posted by Anatolii Myshelov
Категорія:

З 15 червня розпочнеться митне оформлення так званих «Євроблях», відповідно до Законів України 1403-IX та 1402-IX. Закони про євробляхах (№4643-д і №4644-р) були прийняті Верховною Радою 15 квітня. Президент підписав їх 12 травня, а через два дні документи опублікувала парламентська газета “Голос України».

Майже мільйон євроблях на теренах України.

За прогнозами експертів, приблизна кількість власників, які скористаються “пільгами” складе 450 тис. Зараз же на території України знаходиться, за даними митниці, близько 940 тис. Таких авто. Велика частина з них – “поляки”, “литовці”, “болгари” та “німці”.

Власники автомобілів на іноземних номерах з 15 червня отримають можливість скористатися “пільговими” умовами для розмитнення. Саме з цього дня вводяться в дію відповідні закони, які вступили в силу місяць тому – 15 травня.

На пільгову розмитнення виділили 5 місяців. За цей час “Бляхеру” потрібно знайти власника авто, гроші і зібрати документи для митного оформлення. Це означає, що у “євробляхерів” є 150 днів (близько п’яти місяців), щоб поставити свої машини на українські номери. Це дуже короткий термін, а сам процес – досить специфічний.

На сьогодні є низка незакритих питань пов’язаних з зняттям автомобіля з обліку та підготуванням необхідних документів, підтверджуючих право власності на транспортний засіб.

Гори документів, які необхідно зібрати і армії шахраїв заполонили простори інтернету. На кожному кроці тобі пропонують зняти авто з обліку, підготувати всі необхідні документи (в тому числі і купчу на авто).

Найскладнішим в процедурі розмитнення є процес підготовки документів.

“Автори законів розповідають одне, митниця – пояснює інше. Необхідно зняти з обліку, знайти власника, підписати з ним купчу, пройти сертифікацію, знайти брокера … Одна з проблем – власники живуть в Литві і Польщі та інших Європейських країнах”, – говорять юристи.

 До того ж, “Євробляхери” часто потрапляють на шахраїв, які пропонують “розмитнення під ключ”. “Ця вся процедура не може коштувати $ 100, як розповідають шахраї … 30-40% документів, що потрапляють до людей, – підроблені, їх потрібно переробляти”, – заявив юрист.

Друга проблема – відсутність грошей для розмитнення. Згідно з даними організації «АЄС», 70-80% людей потребують фінансової допомоги для здійснення цієї процедури, яка, за заявами політиків, в більшості випадків не повинна перевищувати € 1 тис.

До слова, банки не забарились та вже почали видавати кредити для розмитнення.

Ще одна проблема, яка виникає перед “Бляхером”, – обмеження за часом.

Оскільки збір документів – дуже не швидкий процес. Тим більше, що, за прогнозами експертів, на митниці будуть черги.

Виникне проблема, коли всі фізично не встигнуть розмитнитись, оскільки часу не так багато, як здається на перший погляд. До того ж сам тимчасовий порядок розмитнення Кабмін випустить 15 червня, хоча в цілому закони направлені на надання пільг та преференцій під час митного оформлення, та не впивають на порядок та перелік документів необхідних для розмитнення. Зверніть увагу на те, що діють всі обмеження відповідно до процедури митного оформлення товарних позицій 8703 та 8704.
Тобто до цього дня ніхто не знає, що робити і як бути: люди чекають, а час йде.

Після закінчення “пільгового періоду” власників, що не перереєстрували свої машини, чекає штраф в розмірі 170 тис. Грн.

В свою чергу кваліфіковані агенти з митного оформлення Групи компаній «КМ» допоможуть розібратись в заплутаних лабіринтах митного оформлення, проконсультують з усіх питань та нададуть якісні послуги з митного оформлення Вашого авто.

Бажаєш розмитнити свою автівку? Залишай заявку auto.kmlogistics.com.ua

 

Leave a Reply